8 maja 2020

Zbliżenie na dekolty – poznaj ich rodzaje

Każda z nas miewa mniejsze lub większe zastrzeżenia do swojego wyglądu. Czasem dotyczą one wybranego fragmentu wizerunku, a niekiedy większej części całości. Jednak odpowiednie makijaż, fryzura, dobrze dobrany ubiór i buty mogą zdecydowanie zmienić, poprawić nasz wizerunek, zatuszować ewentualne mankamenty i podkreślić atuty. Jednym z takich trików, które optycznie wpływają na sylwetkę jest dobranie właściwego dekoltu. Wykrój, głębokość i rodzaj dekoltu zmieniają proporcje ramion i biustu, wydłuża lub skraca szyję, a tym samym poprawia linię podbródka. Może nawet optycznie wysmuklić talię i dodać kilka centymetrów wzrostu!

Dekolt w kształcie litery V

Najkorzystniejszym dla sylwetki jest dekolt w kształcie litery V, zwany inaczej dekoltem w serek. Może on mieć różne wykroje; na ramionach zbliżony do szyi, a wydłużony do linii biustu (suknia wieczorowa TINNA) lub odsunięty od szyi ze szpicem łagodnym, krótszym (sukienka CALLIS). Im dekolt jest smuklejszy, bardziej spiczasty, tym bardziej wydłuża szyję i zwęża ramiona. A jeżeli jest dość długi – optycznie wyszczupla talię.

Sukienka Tinna Potis&Verso

Sukienka Tinna od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie 

Musimy jednak pamiętać, aby głębność i szerokość dekoltu dopasować do okazji. Głębokie dekolty odsłaniają biust, a to jest niedopuszczalne w sytuacjach formalnych, natomiast wizytowa sukienka z odważnym dekoltem nie tylko pięknie wyeksponuje biżuterię, lecz także zrobi wrażenie! Głębokie dekolty lepiej sprawdzają się w sukniach dopasowanych do sylwetki, gdy tkanina nie balansuje swobodnie po ciele, a przylega. Długa wieczorowa sukienka z głębokim dekoltem z pewnością wysmukli i wydłuży każdą sylwetkę.

Sukienka Callis Potis&Verso

Sukienka Callis od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Dekolt w kształcie serca

Podobną linię i zalety ma dekolt w kształcie serca, który przypomina ten w serek, ale wykrój jest lekko zaokrąglony, łagodniejszy. To typ dekoltu chętnie stosowany w sukienkach i bluzkach wizytowych i koktajlowych. Jest bardzo kobiecy, elegancki, pięknie eksponuje dekolt i szyję. (bluzka MADDY i sukienka SOLE)

Bluzka Maddy Potis&Verso

Bluzka Maddy od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Sukienka Sole Potis&Verso

Sukienka Sole od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Dekolt okrągły

Najczęściej stosowany w bluzkach i swetrach jest dekolt okrągły. Jest to też określenie najbardziej pojemne, bo mieszą się w nim małe dekolty wykrojone blisko wokół szyi, jak również duże, owalne. Małe okrągłe dekolty są urocze i nobliwe, ale lepiej wyglądają w nich dziewczyny młode, szczupłe, z mniejszym biustem, i z długą szyją (bluzka LILLY). Przy wysoko zabudowanym dekolcie biust wydaje się większy, ramiona szersze, a szyja krótsza. Dla poprawy proporcji proponujemy dekolty okrągłe, ale głębiej wykrojone (bluzka CIANA).

Bluzka Lilly Potis&Verso
Bluzka Lilly od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Bluzka Ciana Potis&Verso

Bluzka Ciana od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Dekolt w łódkę

Kolejną propozycją może być dekolt w łódkę. Przy takim wykroju bardzo ważne są proporcje, ponieważ niewyważony może poszerzać ramiona i skracać szyję. Mimo to sukienki z łódkowym dekoltem są chętnie wybierane w linii biznesowej, gdyż jest to dekolt skromny, ale stylowy i elegancki (sukienka SHANTAL, bluzka CALISTA). Proporcje sylwetki przy takim dekolcie zdecydowanie poprawimy wieszając na biuście długi naszyjnik.

Sukienka Shantal Potis&Verso
Sukienka Shantal od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Bluzka Calista Potis&Verso

Bluzka Calista od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Dekolt portfelowy

Dekolt portfelowy, inaczej zwany zakładanym – nawiązuje kształtem do wykroju V, ale tworzy się dzięki założonym na siebie przodom sukni lub bluzki (sukienka VEDA). Idealnie jest, jeżeli przody są na tyle ruchome, że możemy dopasowywać je do sylwetki. Takie dekolty mamy przeważnie w kombinezonach. Taki dekolt jest niezwykle kobiecy i zmysłowy, najlepiej prezentuje się jednak na średnim biuście, ponieważ do zbyt małego lub zbyt dużego biustu trudno jest dopasować dekolt i jego brzegi mogą się odchylać.

sukienka Veda Potis&Verso
Sukienka Veda od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Sukienka Eliza Potis&Verso

Sukienka Eliza od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Dekolt na plecach

Pięknym dekoltem stosowanym w sukienkach letnich lub sukniach wieczorowych- jest dekolt na plecach. Co prawda nie eksponuje on biustu, ale odsłonięte plecy potrafią być nie mniej atrakcyjne. Wykrój może mieć różne kształty, szpiczaste lub owalne, ale ważniejsza od wykroju jest głębokość dekoltu. Nie ma problemu, jeżeli wykrój jest niewielki i odsłania tylko górną część pleców (sukienka WINONA, sukienka NETICO). Jeżeli decydujemy się na głęboki, seksowny dekolt- musimy zadbać o specjalny biustonosz, ponieważ jego zapięcie absolutnie nie może być widoczne. Dlatego też często w wieczorowych kreacjach w głęboki wykrój dekoltu na plecach wstawia się koronkę lub gęstą siatkę bądź naszywa aplikacje, aby zasłonić bieliznę, pozostawiając jednocześnie efekt zmysłowego dekoltu.

sukienka Winona Potis&Verso

Sukienka Winona od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Mamy do dyspozycji jeszcze wiele rodzajów dekoltów, takich jak dekolt amerykański odsłaniający ramiona i wiązany na szyi lub bardzo modny ostatnio dekolt hiszpański z poziomą linią odsłoniętych ramion i obojczyków, kiedy bluzka lub sukienka trzyma się dzięki gumkom lub doszytym ramiączkom. Spotkacie tez wiele wersji dekoltów asymetrycznych i innych fantastycznych kombinacji (sukienka PEMA).

sukienka Pema Potis&Verso

Sukienka Pema od Potis&Verso– zobacz w naszym e-sklepie

Wybierając kolejną kreację warto się pochylić nie tylko nad kolorem i fasonem, ale również nad dekoltem, bo jak już wiecie rzut oka na dekolt…. może zrobić wrażenie.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Zobacz wszystkie

Serwis potisandverso.com wykorzystuje pliki Cookies. Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×